Youtube Reklamları

Anasayfa » Youtube Reklamları

Youtube Reklamları

Youtube; popülerliği her geçen gün artan bir video paylaşım sitesidir. Günümüz teknolojik şartlarında insanların kendilerini ifade etmek, hayatlarını göstermek ve farklı konularda bilgi vermek ve daha birçok farklı amaç doğrultusunda video çektiği bilinmektedir. Bu videoların yayınlanması için en uygun platform; hiç şüphesiz Youtube olmaktadır. Youtube kanalı sayesinde ciddi gelir elde eden insanlar bulunmaktadır. Bu noktada, Youtube’un önemli bir gelir kaynağı olduğunu söylemek gerekir.

Youtube Reklamları Hangi Özelliklere Sahiptir?

Youtube; 50 milyon kullanıcısıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen sosyal medya sitesi olmasıyla dikkat çekmektedir. Eğitim, eğlence, sanat, spor ve akla gelebilecek her konuda videoların bulunduğu Youtube sayesinde insanlar hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de yeni şeyler öğrenebilir. Ancak, Youtube’un sektörel olarak reklamlar yoluyla nasıl entegre edileceği konusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu noktada, Youtube reklamları vermek adına bizimle çalışmayı tercih etmelisiniz.

Youtube reklamları verilirken öncelikli olarak hangi sektörde olduğunuza bağlı olarak sektörel kelime ve video analizi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, şirkete en uygun video reklam modeli seçilmekle beraber buna uygun reklam stratejisi tasarlanmaktadır. Youtube reklamları için ciddi bir bütçe gerekmektedir. Bu noktada, sınırlı bütçeyi doğru kullanmak adına lokasyon ve popülasyon gibi filtrelemeler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, videoların izlenmesi halinde ödeme yapılacak bir model üzerinde anlaşma yapılmaktadır. Son olarak, bütçe raporları ile gerçek zamanlı verilerin anlık olarak müşterilere ulaştırılması söz konusudur.

Youtube Reklamları Sayesinde Kimlere Ulaşılmaktadır?

Youtube gibi her yaştan ve her sektörden insanın olduğu bir ortamda herkese hitap etmek için reklam verildiği takdirde çok ciddi maliyetlerin oluşması söz konusudur. Bu noktada, reklam vermek isteyenlerin hedef kitlelerini belirlemesi gerekmektedir. Hedef kitlenin yaşı, cinsiyeti, medeni durumu, aylık geliri, ilgi alanları, mesleği, yakın ilgi alanları, özel yakın ilgi alanları gibi kriterlerin bu noktada öne çıktığını söylemek gerekir. Türkiye’de 50 milyon aktif sosyal medya kullanıcısının olduğu, ortalama 2.5 saat süreyle sosyal medyada vakit geçirildiği, %50’den fazla sosyal medya kullanıcısının Youtube’u tercih ettiği hesaba katıldığında Youtube reklamları hizmetinin ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır.

Youtube Reklamları Nerede Gösterilmeli?

Hedef kitlenin belirlenmesinin ardından içerik hedefleme yöntemiyle reklamların en uygun yerleşimde gösterilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede, tam anlamıyla hedefe dönük reklamın oluşması mümkün olmaktadır. Yerleşimler, konular, anahtar kelimeler, cihazlar gibi kriterlerin söz konusu reklam stratejisine uygun olacak şekilde belirlenmesi gerekmektedir.