Mobil Web Tasarım

Anasayfa » Mobil Web Tasarım

Mobil Web Tasarım

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinin ardından insanların internete artık bilgisayar üzerinden değil de mobilden girmelerine rastlanmaktadır. Bilhassa 2010’lu yıllarda yaygınlaşan mobil internet kavramının 2020’lere de damgasını vuracağını söylemek gerekir. Bu noktada, herhangi bir web sitesinin mobil uyumlu olması büyük önem taşımaktadır. Birçok firma sahibi; mobil web tasarımı yaptırmanın pahalı olduğunu düşünerek bu işten kaçınmaktadır. Ancak, seo ve mobil uyumlu, aynı zamanda uygun fiyatlı bir mobil web tasarım yaptırma şansınız bulunmaktadır. Bu noktada, vakit kaybetmeden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mobil Web Sitesine Sahip Olmanın Önemi Nedir?

Google; 2015 yılında yapmış olduğu değişikliğin ardından Google arama sonuçlarında doğal yollardan üst sıralarda olmanın ana kriterlerinden birisinin mobil kullanıcı dostu bir siteye sahip olmak olduğunu belirtmiştir. Bu değişikliği dikkate alan e-ticaret ve medya şirketleri; müşteri sayılarını hızlı bir şekilde arttırırken dikkate almayanların ise Google tarafından cezalandırıldığını söylemek gerekir. Bu noktada, web sitelerinin mobil uyumlu olması büyük önem taşımaktadır. Gelin hep birlikte, mobil web tasarım aşaması için gerekli kriterlere hep birlikte göz atalım!

Her şeyden önce, mobil web tasarım yaptırmak isteyen müşterinin sitesinin mevcut kurumsal çizgilerine uygun tasarımlarla bu işe başlanmaktadır. Ardından, ara yüz kısmı tasarlanmaktadır. Bu işlemin ardından mobil web tasarım; demo olarak kullanıcıya sunulmaktadır. Müşterinin beğenmesinin ardından sitenin uygulanma aşamasına geçilir. Sitenin beğenilmediği hallerde ise müşterinin isteklerine göre revize işlemleri yapılmaktadır. Mobil web tasarımın altyapısı; hali hazırdaki web sitesinin altyapı kod kalitesiyle eşleştirilmektedir. İstenilen yerleşim ve diğer işlemlerin yapılmasının ardından site, kullanıcıya teslim edilmektedir.

İyi Bir Mobil Web Sitesi Neler Vaat Eder?

Türkiye’deki internet kullanıcılarının en az %70’i mobil seçeneği tercih etmektedir. İyi bir mobil web sitesi sayesinde mobil müşterilerinizi kaybetmeme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, teknolojik unsurlara uygun, daha hızlı bir web sitesi kullanmanın keyfini yaşarsınız. Mobil web sitesinin kullanıcı dostu olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca, herkesin çok hoşuna gidecek şık ve minimal bir tasarımı bulunmaktadır. Taşınabilir cihazlar sayesinde insanların her ortamda sitenize ulaşması söz konusu olacaktır. Anlık mesajları cevaplayarak müşterilerinizle sürekli olarak iletişimde kalabilirsiniz.

Mobil ile alakalı olarak internette çok fazla bilgi olduğunu söylemek gerekir. %70 oranındaki müşteri kitlesine erişmek ve müşterilerden gelen mesajlara anında cevap verebilmek adına tercihiniz mobil uyumlu bir web sitesi olmalıdır. Bu konuda bizden uygun fiyatlı ve kaliteli bir hizmet almayı tercih etmelisiniz.