Seo & Sem Danışmanlığı

Anasayfa » Seo & Sem Danışmanlığı

SEO ve Sosyal Medya Platformlarının Web Siteleri Açısından Önemi

Benim de üzerinde çalışmalar yapmış olduğum ve doğru uygulandığında faydası büyük olan bazı konulardan bahsetmek istiyoruz. Vereceğim tüm bilgiler şirketimize ait web sitenin de her bölümünde aktif olarak uygulanabilir ve iyi sonuçlar elde edilebilir. Yapılan çalışmalar satış hacmini arttırmasının yanı sıra, marka bilinirliğine de büyük katkı sağlamaktadır. Dolayısı ile bu anlamda web sitesi ve markası için yapılacak her çalışma olumlu gelişmeler kaydedilmesine yardımcı olacaktır.

Öncelikle bir web site için hayati önem taşıyan arama motoru optimizasyonundan, İngilizce adıyla SEO ( Search Engine Optimization ) bahsetmek istiyoruz. 

Hedef kitlenin web siteye ulaşması büyük oranla arama motorları üzerinden gerçekleşmektedir. Yani kişinin aramış olduğu bilgiye ulaşması, arama motoruna girmiş olduğu anahtar kelimler sayesinde olmaktadır. Bunun bilincinde olan kurumlar veya kişiler, kendilerine ulaşılmasını istedikleri anahtar kelimeler üzerinde çalışmalar yapmalı ve üst sıralarda çıkmaya çalışmalıdırlar. Hedef kelimede ne kadar üst sıraya çıkılırsa alınacak verim o kadar fazla olacaktır. Sektörel anahtar kelimelerde üst sıralarda olabilmek için birbiri ile rekabet eden çok sayıda firma bulunmaktadır. Kurumsal bir firmanın bu rekabetin bir parçası olması artık bir gerekliliktir. Satılan ve danışmanlığı verilen ürünlerin aktif satışının yanı sıra, müşterinin direkt olarak firmayı bulmasını ve ürünü satın almasını sağlayacak olan bu çalışmalar, ciddi oranda fark yaratılmasını sağlamaktadır. Bu çalışmalardan çok önemli olan bazılarından bahsetmek istiyoruz:

  • Web sitede bulunan tüm bilgilerin özgün, başka yerlerden alıntı olmaması gerekir.
  • Belirli zaman aralıklarında özgün içeriklerle güncel tutulması gerekir.
  • Tasarımın ve kodlamanın arama motoru algoritmalarına uygun olarak güncel tutulması gerekir.
  • Sosyal İmleme ve Sosyal Medya üzerinde aktif ve sürekli çalışmalar yapılması gerekir.