Landing Pages Tasarım

03.04.2020
721
999 599 TL

Landing Pages Tasarım

Landing pages; giriş veya açılış sayfası anlamına gelmektedir. Ayrıca, varış sayfası anlamı içerdiğini de söylemek gerekir. İnternette online bir reklama ya da sosyal medyada bir linke tıklandığı zaman tüketicilerin yönlendirileceği sayfalar landing pages olarak geçmektedir. Landing pages; belirli bir hedef kitle için hazırlanmaktadır. Ayrıca, yine belirli bir amaç için hazırlandığını da söylemek gerekir.

Landing pages sayesinde firmanın veya markanın satışlarının artması söz konusu olmaktadır. Buna ek olarak, ziyaretçilerin markaya ve kampanyaya odaklanması sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra, firmaya ya da markaya ayrı bir prestij, itibar katması söz konusu olacaktır. Landing page tasarımları sayesinde ürün ve kampanya lansmanlarından daha sık geri dönüş alabilirsiniz. Bu noktada, bu tasarım adına firma arayışı içerisindeyseniz bizi tercih etmelisiniz. Uzun süredir landing pages tasarım konusunda hizmet veren firmamız; bugüne kadar birçok markanın isteklerine cevap vermiştir. Bu noktada, en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla almak adına bizi tercih etmelisiniz.

Landing Page Tasarım Süreci Nasıl İşlemektedir?

Landing page tasarımı için belirli aşamalar bulunmaktadır. Firmamız, bu aşamaların her birisine önem vermektedir. Hedef belirleme; bu noktada büyük önem taşımaktadır. İstenen landing page tasarımında ilk olarak temel hedef belirlenmektedir. Temel hedefler; firmalar arası farklılık göstermektedir. Form doldurtma, video seyrettirme, aplikasyon kullandırtma gibi temel hedeflerin olduğunu söyleyebiliriz.

Landing page tasarım sürecinde ikinci aşamada hazırlık kısmı bulunmaktadır. Bu noktada, belirlenen hedefe en uygun görseller seçilmektedir. Temel hedeflerin niteliğine en uygun görsellerin seçilmesinde oldukça başarılı bir ekibimiz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, seçilen görsellerin landing page tasarımında kullanılacak hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Buna ek olarak, kullanılacak metinler, belirlenen hedefe yönlendirmeye uygun olacak nitelikte hazırlanmaktadır.

Landing page tasarım sürecinde son aşama ise yapılandırma olarak bilinmektedir. Belirlenen kampanya hedeflerine, ürün veya hizmetlerin sunumuna ve yapılan diğer hazırlıklara uygun olarak tasarım yapılmaktadır. Bu noktada, mobil uyumlu tasarım yapılmasına özen gösterilmektedir. Bu sürecin tamamlanmasının ardından landing page tasarımı; müşterinin onayına sunulmaktadır. Müşterinin onay vermesinin ardından tüm bağlantılar yapılmaktadır. Landing page tasarımının yayına hazır olduğunu söylemek gerekir.

Başlık; landing page tasarımı için en önemli faktör arasında bulunmaktadır. Meta etiketleri kullanılarak başlık değiştirilmektedir. Sitenizin daha çok ziyaretçi çekmesi noktasında ilgi çekici bir başlığa ihtiyaç duyulabilir. Bunun dışında da, diğer unsurların yerli yerinde kullanılması için bizden hizmet almayı denemelisiniz. Bu sektördeki en iyi landing pages tasarımını yaptığımızı iddia ediyoruz.

Ürün Sipariş Formu