Sosyal Medya Reklamları

Anasayfa » Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya kullanımı; Türkiye’de her geçen gün artmaktadır. Elli milyonu aşkın insanın herhangi bir sosyal medya sitesinde üyeliğinin olduğu tahmin edilmektedir. Sosyal medya kullanımının bu denli artmasına paralel olarak ürün ve hizmet sunan şirketlerin daha çok müşteriye ulaşmak adına sosyal medya mecralarını kullanması gerekmektedir. Sosyal medya üzerinden verilen reklamlar sayesinde kısa sürede daha çok müşteriye ulaşma fırsatı elde edilecektir. Üstelik bunu yaparken şirket çalışanlarının herhangi bir emek vermesine gerek olmayacaktır. Bilhassa Facebook ve Instagram gibi milyonlarca kullanıcısı olan sitelerde şirketinizin reklamını yapmak adına sosyal medya reklamları hizmeti almak için bize başvurabilirsiniz!

Sosyal Medya Reklamları Neden Bu Kadar Önemli?

Günümüz yaşam standartlarına bakıldığında her yaştan insanın sosyal medyada vakit geçirmeden gününü tamamlamadığını görmekteyiz. Sosyal medyanın olmadığı ortamlarda kendisini eksik hisseden insanların şirketler adına büyük bir potansiyel vaat ettiğini söylemek gerekir. Bu noktada, sosyal medyadaki insanların birer müşteriye dönüştürülmesi için çaba harcanması, uygun reklam yöntemleriyle onların kazanılması gerekmektedir. Sosyal medya reklamları sayesinde kısa süre içerisinde sosyal medya mecralarında var olma şansına sahip olabilirsiniz.

Bu noktada, ilk olarak, hangi sosyal medya kanalında olmak istediğinize göre değişecek bir reklam stratejisinin belirlenmesi gerekmektedir. Şirketin mesajının hangi algı ve görsel içerisinde olacağı ise bir diğer husustur. Bunun yanı sıra, yer ve zaman, popülasyon gibi etmenlerin verilecek mesaja göre değişkenlik göstermesi söz konusu olacaktır. Son olarak, söz konusu mesajların sosyal medyanın ruhuna uygun şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Facebook ve Instagram Banner Tasarımları

Günümüz koşullarında reklam vermenin tamamen bütçeye göre değişen bir husus olduğunu söylemek gerekir. Bu noktada, sosyal medya reklamları hizmeti alan müşterilerin aynı zamanda bu reklam için ayırmış oldukları bütçenin nasıl ve ne şekilde harcandığını merak etmesi söz konusu olmaktadır. Geleneksel reklam raporlamalarının dışında daha etkili ve verimli bir şekilde reklam raporlamalarını görmek istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Bizim tarafımızdan kodlanan panel sayesinde sosyal medya analiz sonuçlarının anlık raporlamalar sayesinde görülmesi söz konusu olmaktadır. Kimin ne zaman, nerede hangi reklamlara tıkladığı, ne kadar bütçe harcadığı gibi bilgilere istediğiniz her zaman ulaşmak istiyorsanız bizi tercih etmelisiniz.

Bizi tercih ettiğiniz takdirde özgün, kreatif ve konsept tasarımlarla Facebook’ta şirketinizin reklamını yapma şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çarpıcı görsellere sahip Instagram banner tasarımlarıyla Instagram’da reklam vererek şirketinizi dünyanın her noktasına tanıtma şansını yakalarsınız.