Google Reklam

Anasayfa » Google Reklam

Google Reklam

Google reklamlarının günümüz dünyasındaki önemini herkes bilmektedir. Bu noktada, Google’a reklam vermek adına bir ajans ile anlaşan müşterinin aynı zamanda bütçesinin ne kadar verimli kullanıldığını görmek isteyeceği aşikardır. Çok fazla para harcadığı halde bunun karşılığını alamayan kişilerin bu durumu sorgulamak istemesi oldukça doğaldır. Bütçenin nereye harcandığını görmek, hangi kelime ne kadar, nereden ve ne zaman tıklanmış öğrenmek istemenin normal olduğunu söylemek gerekir. Bu noktada, hem etkili hem de şeffaf bir bütçe yönetimi isteyenlerin bizimle temasa geçmesi doğru olacaktır.

Google Ads Neler Vaat Ediyor?

Google Ads sayesinde Google arama sonuçlarına istikrarlı bir şekilde en üst sıralarda yer alabilirsiniz. Bu noktada, Google reklam hizmeti sunan şirketlerin şeffaf olması önemli bir husustur. Rakamlar, analizler ve süreçler ortada olmasına rağmen birtakım bilgilerin saklı kalması gerekmektedir. Google reklam hizmeti alan kişinin bu süreç hakkında en doğru bilgilere ulaşması adına bizimle çalışması gerekmektedir. Çünkü, bu süreçte şeffaflık sağlamak adına Google Ads panelini kullanıyoruz. Bu panel sayesinde karmaşık Google reklam panelinin çok daha sade ve anlaşılır olması mümkün hale gelmektedir.

Google reklamları sayesinde hedef kitlenizde bulunan müşteri kitlesine ulaşmak, seo ve mobil uyumlu bir web sitesi tasarımına sahip olarak hem daha çok tüketicinin sizden haberdar olmasını sağlamak hem de ürün ve hizmet satışını arttırmak adına bizden hizmet almayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Google reklamlarına ek olarak, sektördeki bilinirliği önemli ölçüde arttıran Youtube için de reklam almayı tercih edebilirsiniz. Doğru hedef stratejisi sayesinde hem müşteri portföyü oluşturabilir hem de marka tanınırlığını arttırabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken bütçenizi en iyi şekilde kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

Google Ads Reklamları

Google reklam hizmeti almayı tercih ettiğiniz takdirde kim, hangi konumdan, ne kadar ve nasıl tıklamış görme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, geçmişte harcadığınız bütçeyi görerek bütçe verimliliğini öğrenebilirsiniz. Reklam durdurma, içerik değiştirme gibi işlemler yapabilirsiniz. Hangi kelimelerin işe yaradığını veya yaramadığını analiz edebilirsiniz. Yer, dil, zaman planlarını görebilirsiniz. Buna ek olarak, hangi yöntemlerle ve ne kadar ödeme yaptığınız hakkında fikir edinebilirsiniz.

Google Ads reklamları sayesinde yalnızca 15 dakika içerisinde reklamınızı milyarlarca insana ulaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ne kadar çok reklam verirseniz, tanınırlık oranınız o oranda artacaktır. Google Ads; yüksek performanslı, şeffaf, ölçülebilir, bütçesi kontrol edilebilir olmasıyla bulunduğumuz zaman diliminde vazgeçilmez nitelikler taşımaktadır.