Google Alışveriş Reklamları

Anasayfa » Google Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş Reklamları

Google merchant reklamları olarak da bilinmektedir. Bugüne kadar çok fazla tercih edilmese de bilhassa e-ticaret mağazası işleten şirketler için büyük önem taşımaktadır. Her ajans tarafından sunulmayan bu reklam türünü bizim sayemizde elde edebilirsiniz.

Google alışveriş reklamları için öncelikli olarak ürünler belirlenmektedir. Bu ürünlere başlık, resim, promosyon mesajları ve işletme adı eklenmektedir. Bu noktada, e-ticaret siteniz ziyaret edilmeden vermiş olduğunuz ürün ve hizmetler hakkında bilgi alınmasını istiyorsanız bize başvurabilirsiniz. Google alışveriş reklamları sayesinde iş yaptığınız sektörde rakiplerinize kıyasla çok daha avantajlı olabilirsiniz.

Merchant Reklam Nedir?

E-ticaret sistemlerinde ürün veya hizmet satmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bu noktada, sahip olduğunuz ürün ve hizmetleri kısa süre içerisinde satmak ve daha çok müşteri elde etmek istiyorsanız Google merchant reklamı vermeyi tercih etmelisiniz. Günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak oldukça popülerdir. Herhangi bir ürünü satın almak isteyenlerin internette araştırma yaparken dikkat ettikleri en önemli kriter fiyat olmaktadır. Bu noktada, fiyat kriterini dikkate alarak e-ticaret siteleri arasında kıyaslamalar yapan müşterileri kendi sitenize çekmek adına merchant reklam vermeyi tercih etmelisiniz.

Merchant reklam; Google aramalarında e-ticaret sitenizin üstteki aramayla önceden eşleşmiş kareler içerisinde konumlandırılması, söz konusu kareler içerisinde ise fiyat, görsel, marka ve promosyon bilgilerinin olması şeklinde tanımlanmaktadır. Bu reklam sayesinde müşteriler; e-ticaret sitenize girmeden ürün veya hizmet hakkında aradıkları bilgiyi alma şansına sahip olurlar. Merchant reklamlarının diğer reklam türlerine kıyasla altyapısı ve hazırlanması bakımından daha zor olduğunu ifade etmek gerekir. Eşleştirme ve verimlilik gibi kriterlerin %100 doğru olması için sıkı bir çalışma yapılmalıdır. Bu noktada, gelin hep birlikte bu reklamlar için hangi aşamaları tamamladığımızı ifade edelim!

Her şeyden önce, sektörde satılacak ürünün Google’daki aranma hacim ve reklam dönüş analizi yapılmaktadır. Ardından, belirlenen ürün ve görsellerin alt ayarlar seçilerek eşleştirilmesi söz konusu olmaktadır. Yayın zamanı, lokasyon ve popülasyon gibi kriterler dikkate alınarak hedef kitle tespiti yapılmaktadır. Son olarak, anlık raporlamalar sayesinde bu reklamların kim tarafından, ne kadar, ne zaman tıklandığı gibi bilgilere ulaşmak mümkündür.

Merchant Reklam Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Merchant reklam sayesinde sıcak satış yapma şansı elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ürünlerin çok daha geniş kitlelere tanıtılması söz konusu olmaktadır. Daha fazla trafik; daha fazla satış anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra, daha geniş kitlelere hitap eden daha verimli ve olası satış şansı elde edilmektedir.